Põiepõletik peale vahekorda 11.12.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen oma elus üsna palju olnud hädas põiepõletikuga. Kuid viimasel ajal on tekkinud kindel seos, et põletik tekib peale vahekorda ja ei ole seotud külmetamisega. Järgin teadlikult hügieeninõudeid - pesu enne ja pärast vahekorda, kuid millegipärast tekib põletik siiski ja üha raskemal kujul. Enam ei ole suurt abi ka Nitrofurantoin tablettidest, mis varasemalt hästi aitasid. Viimase ägeda põletiku korral tekkis uriini ka veri, kuid uriinianalüüsid põletikku sellegipoolest ei näidanud. Perearst kirjutas tol korral Azithromycini nii mulle kui ka minu partnerile. Selleks korraks probleem lahenes, kuid ca 1,5 kuu pärast kordus kõik uuesti.
Kunagi varem on günekoloog diagnoosinud mul ka ureaplasmoosi, mida sai ka ravitud, kuid nüüd naistearst enam proovi ei võtnud ja ütles, et tegelikult seda probleemi ei ravitagi. Kuid sellise olukorraga ei saa leppida, mul on tekkinud juba tõsine hirm ja vastumeelsus suguelu vastu.
Perearst arvas ka, et võib-olla tasuks analüüsid võtta, kas tegemist pole uretriidiga.
Milline on Teie seisukoht ja nõuanne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Teil on õigus ja diagnoos püstitatud: "...on tekkinud kindel seos, et põletik tekib peale vahekorda..."
Probleemi nimetus on nn mesinädalate põiepõletik ehk ing k Honeymoon Disease või Honeymoon Cystitis.
Leiate nendest otsingutest samad probleemid.
Välistatud peavad olema klassikalised suguhaigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa, uuemal ajal ka Mycoplasma Genitalium.
Leevedust aitavad tuua apteegi käsimüügist Lactacyd sensitive, Klotrimasool kreem, Ecocillin tupekuulikesed ja Ecocillin tabletid, lugege juurde ecocillin.ee. Oluline on kasutada apteegi libesteid n Intimina. Anaalvahekorrad on riskifaktoriga põletike tekkeks.
Hea artikkel on dr Kai Haldrel "Seksijärgne põieärritus ei tähenda alati põletikku"
«Eeskätt on tegemist kusiti mehaanilise ärritusega ja vähemalt kolmandikul juhtudest ei esine tõelist põletikku – see tähendab, et ei leita haigust tekitavaid baktereid kuseteedes. Sellisel juhul valuliku ja sagedase urineerimise vaevused kaovad iseenesest ööpäeva kuni kahe jooksul. See seisund ei vaja ravi antibiootikumidega,» selgitas tohter.
Vajate elustiili- ja toimetuleku nõustamist.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid