Valu peale vahekorda 04.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure selles,et umbes 24 tundi peale vahekorda tekib alakehas kibe valu. (Nagu oleks põiepõletik.) Valu on väga tugev.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete vanuse poolest üleminekueas või menopausis ning kehas toimuvad hormonaalsed muutused. Östrogeeni tase langeb ning see mõjutab ka tupes limaskesta ning põie olukorda. Soovitav on kindlasti kasutada vahekorraga seoses libestit ( sobivam võib olla õli-või rasvabaasil), peale vahekorda kohe põit tühjendada, tarbida rohkelt vedelikku. Tupe limaskestade kaitseks on soovitav kasutada retseptiga Vagifemi tablette tupe kaudu 1-2 korda nädalas, lisaks võib kasutada apteegi käsimüügist niisutavaid küünlaid mõned korrad nädalas ( Feminella, Flugenil Hydro). Kui kaebused paari nädalaga püsivad ja ei leevendu, siis palun pöörduge kontrolli.