Sage põiepõletikku haigestumine seksuaalvahekorra järel 26.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kümmekond aastat tagasi põdenud kroonilist tsüstiiti, mis kestis 2 aastat ning millest sain lahti ainult aluselist toitumist järgides. 10 a jooksul on esinenud tsüstiiti harva, nii külmetusest kui ka intensiivse seksuaalvahekorra järel. Nüüd aga viimase poole aasta jooksul, mil mul on uus partner, tekib põiepõletik juba mitmendat korda pärast vahekorda isegi seksist, mis pole jõuline. Milles võib olla põhjus? Kasutame ka kondoomi, hügieen korras. Sama kaua lööb välja ka tupeseen, mis on ilmselt tingitud sellest, et ma 2 aastat pole piimatooteid tarvitanud. Samuti ägenes pärast seksi ja teatud kondoomidega, mille vahetasime välja.
Tahaks seksi nautida, kuid kord kuus, teades, et järgneb vaevus, on seis üsna häiriv.
Kas soovitate pöörduda uroloogi või seksuoloogi poole?
Tänan esmase abi eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tundub,et tegemist on töesti suguühtejärgse tsüstiidiga, Reeglina kaasnevad sellele ka seeneilmingud.
Esialgu soovitan siiski pöörduda günekoloogi vastuvötule.
Kodustest vahenditest soovitan kasutada tupeloputusi söögisoodalahusega ( üks teelusikatäis söögisoodat ühe klaasi sooja vee kohta). Peale vahekorda püüdke urineerida ja siis teha loputus söögisoodalahusega.
Edu sooovides,
Maie Väli