Menopausis kord kuus veritsus 11.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alates selle aasta algusest KORD KUUS esinenud paar päeva veritsust. Esimesel kuul õrnalt väikeste vereniidikestega määrimine. 20. kuni 25. päeva järel kordub veritsus.Ei esine vahepeal voolust ega määrimist. Praegu aprillis natuke rohkem tumeda verega veritsust eriti peale urineerimist.Günekoloogil kontrollis käisin detsembris 2018. Tehti PAP-test, vaadati ultraheli aparaadiga ja visuaalsel vaatlusel günekoloog muutusi ei leidnud.Olen tugevalt ülekaaluline, psoriaas, kõrge vererõhk. Kas on võimalik, et põiest tuleb eritist hoopis, mitte tupest...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tuleb määrata günekoloogilised hormoonid - FSH östradiool.CEA ja CA-125.
Ülekaalulistel naistel on östrogeenide sisaldus ka menopausis kõgemad,mis omakorda põhjustab endomeetriumi sekretsiooni. ja veresegust eritust.
Analüüsid saate määrata omaosalusega Synlab laboris,kui günekoloog ei ole nõus neid analüüse määrama.
Edu soovides,Maie Väli