PAP test -ASCUS 11.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Sain vastuse peale PAP testi -ascus,määratlemata atüüpilise lameepiteeli rakud.Varasemalt kõik proovid korras olnud.Mida see maakeeli tähendab?
Mingeid muid uuringuid ja rohte arst ei kirjutatud,ainult et pean poole aasta pärast tagasi minema.Kui ohtlik see on ja kas mõne aja pärast on mul vähk,kui praegu vähieelne seisund.Mida ise saaksin teha ,et need muutused pidurduksid?
ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Selline muutus on võib olla tingitud ka tupepiirkonnas kas mikrofloora muutusest või tupepõletikust. Aga võimalik ka et sellest areneb edasi emakakaela düsplaasia. Vähiks arenguvõimalus kaduvväike, enne ikka tekivad düsplastilised muutused mida teil ei ole. Seetõttu tulebki 6 kuu möödudes teha uus analüüs ja kui selline olukord püsib, siis tehakse kolposkoopia. Suure tõenäosusega leid on teil korras. siis tuleks võtta ka HPVle analüüs, mis ütleb, kas teil olemas lisaks ka papillloomviirus. Soovitan tupe mikrofloorale ravi(käsimüük, nt Vagisan või muid piimahappekepikesi sisaldavaid preparaate), mida panete tuppe. Seda ravi tehke paar korda 6 kuu vältel. DrKadastik