Pillid ja päevad 24.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline asi, et olen kasutanud beebipille Lindynette 20 veebruarikuust saadik. Võtsin viimase pilli 21.05 ja nüüd on nädal pausi ja peaks hakkama menstruatsioon, kuid pole tänaseks hakanud.
Kuu aega tagasi oli ka mandliopertasioon, kasutasin siis valuvaigisteid Efferalgani ja Solpadeine ja mõned nädalad tagasi oli ka põiepõletik, võtsin siis Nitrofurantoin Nyomedi rohtu, kas need võivad pillide toimet vähendada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Kirjutage üles 7-pillivaba päeva, mis järgnesid viimasele pillilehele. Olukorra nimetus on postpill-amenorröa (dr Maie Väli), mis on tavapärane peale antibeebipillide lõpetamist.
Antibeebipillide tarvitamise ajal muutub emaka limaskest üliõhukeseks ning tema taastumine ja kasvamine normaalse paksuseni võtab aega 2-3-6 kuud. Kui rasedus on välistatud, siis tuleb vaid oodata.
Hommikuset uriinist võite oma rahustuseks teha rasedustesti.

Kui soovite hoiduda, siis vajate nõustamist.
Kui soovite rasestuda, siis jääte jälgimisele.
Ärge unustage end vaktsineerida HPV Gardasil 9.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid