põletik 11.04.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

väikeste häbememokkade küljej ühes kohas on punetus ja natuke kõva punn. oleks nagu külmetusest ohatise moodi . alguses kui tekkis, siis sügeles, hiljem kipitas urineerimise ajal või kui vesi peale läks. Nüüd on vähem kipitust olnud ja ei sügele enam mitu päeva, kuid sõrmega vastu minna on valus. Millist ravimit kasutada kui valida käsimüügi ravimite seast?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vaid kirjelduse järgi on raske öelda, kas tegemist on genitaalherpesega ( põhjuseks HSV e. herpes viirus) või mõne muu põletikulise moodustisega nahal ( võimalik on karvanääpsu põletik e. follikuliit jt. ). Ravi sõltub põhjusest ja on erinev: genitaalherpese korral viirusevastane ja bakteriaalse põletiku puhul antibakteriaalne. Genitaalherpesele on iseloomulik sügelus ja valulikkus ning tekkinud haavand paraneb ise 1-2 nädala jooksul. Viirusevastase tablett-raviga toimub paranemine kiiremini ja tänu ravile on haiguse ägenemise e. kordumise risk tulevikus palju väiksem. Probleemi kordumisel soovitan kohe pöörduda arsti poole. Kuna nüüd on kaebused taandumas, siis on eelkõige vajalik hoida piirkond puhas, salvidest võib praegu kasutada Bepanthen salvi, see aitab kiiremini nahal paraneda.