toonus 06.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tunnen viimasel ajal alakõhus pinget, raseduse ajal sain teada, et see on põhjustatud emaka toonuses olemisest. Öelge palun, mis põhjustab emaka toonust? Ja kas emakas võib toonuses olla ainult rasedatel?

Ette tänades Anu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anu!

Emaka hüpertoonus raseduse ajal on ähvardava raseduse katkemise tunnus.

Kui rasedust ei ole, võib emaka kokkutõmbeid põhjustada kirurgiliste operatsioonide järgsed seisundid, ka põletikud jm.

Kaebuste püsimisel pöörduge naistearstile.

Põhjusi võib olla palju.

Naistearst G.Litter