tupe sügelus 05.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus selline. Olen 55.a naine. 4.a tagasi diagnoositi mul diabeet, nii et tarvitan veresuhkru normis hoidmiseks erinevaid tablette, kuid ei süsti. Sel aastal on mul mitu korda esinenud periooditi tupe sügelust/kihelust. Kohati on see peaaegu väljakannatamatu. Perearst kirjutas mulle välja mingeid salve ja tupekuulikesi, kuid need pole aidanud. Kas oleks võimalik midagi ka suu kaudu manustada ja mis haigusega on üldse tegemist?

Tänan!

Mari

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Mari! Arvan,et Teil on tegemist kandidoosiga e.pärmseente poolt tekitatud tupepõletikuga.Üheks soodustavaks faktoriks ongi siin suhkurtõbi,eriti kui uriini ilmub suhkur.Kuna Te olete juba 55 aastane,siis ei ole välistatud ka tupe limaskestade atroofia.(võivad esineda ka mõlemad koos ). Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi poole,kes diagnoosi täpsustab ja määrab ka vastava ravi.