Mirenast 28.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor. Minul on selline küsimus. Kas müoomid võivad emakas asetseda suuremaks kasvamata ka pikki aastaid, lihtsalt varem ei ole neid ultraheliga uuritud, minul tekkis kahtlus sellepärast, et juba mingi kümme aastat või rohkem tagasi, kui mulle paigaldati esimene vaskspiraal, tekitas see väga vererohkeid menstruatsioone ja pikki vahemäärimisi, mulle on peale seda veel mitu korda neid paigaldatu ja ikka ei ole need samal põhjusel sobinud, kuni nüüd aasta tagasi mul ultraheliuuringu käigus avastati väike müoom. Nüüdseks on juurde hakanud kasvama veel kaks tükki, need on praegu veel väga väikesed, aga siiski olemas. Ja veel, kas sellisel puhul päästab midagi Mirena ja kui suur on tõenäosus, et see mulle üldse sobib ?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Alustan lõpust. "Mirena " oleks igati sobilik ka müoomi korral. Müoomisõlmed tõesti võivad kasvama hakata mingil hetkel ja jääda pikaks ajaks ühesuuruseks, samas reeglina sõlmedl kasvavad need pikapeale suuremaks.