emakaõõne abrasioon 08.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere taas. Olen Tiia.Kirjutasin teile 08.jaanuaril mirena kohta.Vabandan et unustasin vanuse kirjutada.Ühtlasi kirjutan ka täpsemalt probleemist.
Olen 46.aastane.2 sünnitust, aborte ei ole.Mirena paigaldati oktoobri kuus ,kuna oli vererohke ja pikaldane mens.Vereproov näitas et hormoonid olid tasakaalust väljas(vabandan kui ebatäpselt selgitan).Seostati kõike premenopausiga.Nüüd avastati emakakaeladüsplaasia.Papiloomviiruse tüvi 16.Saadeti Tallinna Onkoloogiakeskusesse.Konsiiliumi otsus olidiagnoos:N87,2 MKta raske emakakaeladüsplaasia.Dysplasia III colli uteri.
Otsus: näidustatud emakakaela konisatsioon -ja õõne abrasioon.

Peale mirena paigaldamist on mul veel vaheveritsemised (paigaldati 20 okt.) arst ütles et see on normaalne. Arvan et puhastus on vajalik muul põhjusel.

Seega vastasite, et soovitate vaksineerida edaspididiselt, kuid minu vanust arvesse võttes, vist seda ei tehta.Kas peale oppi on mul oht uuesti haigestuda ja kas mu olukord on väga hull? Sain aru et mirenast jään ma ilma, seega mis soovitused oleks edaspidiseks raseduse vältimiseks.

Kõike ilusat
Tiia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiia!

Olete 46-aastane. Tubli, et lisasite vanuse, sest günekoloogias on see esmatähtis.
Keskmiselt lõpevad menstruatsioonid 51-aastaselt. ~8 aastat enne on muutused, nii ka teil.
Rasedaks te enam (loomulikul teel) ei jää.
Raseduse vältimiseks on parim munajuhade sterilisatsioon. Lokaalsetest vahenditest sobivad kondoomid (ka viiruste vastu!) ja apteegi käsimüügist Pharmatex 1-kordsed kreemid toimega 10 tundi.
Vasektoomia meestel on veelgi lihtsam ja odavam.

Palun onkogünekoloogile kindlasti nimetada, et teil on ESS Mirena alates 20.08.2008. Vaheveritsused on Mirena puhul tavalised.
Suure tõenäosusega soovivad onkoloogid 100% tõestust, et emaka limaskestas ei ole samuti vähieelseid muutusi.
Kõik manipulatsioonid on narkoosis, nii, et ärge asjatult muretsege.
Edaspidi on vajalikud kontrollid vastavalt eemladatud konisaadi uuringu tulemusele ja ravijuhendile: vt. www.ens.ee
Eestis on 2 vaktsiini: 1 on kuni 45-eluaastani, 2 kuni 55. Mõelge, see on soovituslik. Iga vahekorraga on võimalik nakatuda uuuesti viirustesse. Otsus sõtub vaid teie panuse võimalikkusest ravimisse.
Aga kui teil on tütreid, siis tuleks nad vaktsineerida enne suguelu algust või hiljemat gümnaasiumi lõpuks (kingiks).
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893