Mirena spiraal ja rinnad 18.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mirena spiraali lasin paigaldada 06.05. 2021, enne seda olin kolm kuud ilma spiraalita(varasemalt 3+3 aastat olnud Fleree ja selliseid kaebusi polnud) Sünnitanud ma ei ole. Arst otsustas panna Mirena, kuna päevad olid väga vererohkem ilma spiraalita ja fleree spiraaliga väga valusad.
15.-21.07.2021 olid rinnad väga valusad, kipitasid ja tundusid kuumad. Peale seda algasid päevad. Varasemalt ja peale seda pole rinnad kunagi valusad olnud.
Nüüd on kolm kuud kindlasti olnud rinnad nagu tühjad ja tunduvalt väiksemad. Kas seda mõjutab spiraal ja kas saaks midagi teha, et rinnad endisele kujule tagasi saaks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mirena võib individuaalselt soodustada organismis vedeliku peetust, rindade näärmekudet. Seoses sellega võib esineda rindade valulikkust, eriti enne menstruatsiooni. Ajas keha kohaneb ja vedelikupeetus väheneb.Samuti rindade tundlikkus Mirenast erituva levonorgestreeli suhtes. Mirena ei soodusta rindade väiksemaks muutumist.