kilpnääre 14.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olin teie vastuvõtul aug. algul ja mul on sellest suur positiivne kogemus. olin kaalus juurde võtnud 9 kuuga 9 kg ja minu kahtlustused kilpnäärme alatalitusest osutusud õigeks. Määrasite raviks 3 kuud tablette-"Thyreoidini". Võtan iga päev ühe tillukese sealt topsist ja loodan et minu kaalutõus peatub ja hakkab tasapisi alanema. Olen üle 1 kuu korralikult manustanud ja enesetunne tundub küll (veitsa närvilisem ennem) parem kuid kaaluprobleem on säilinud. Olen küllalt aktiivne/liikuv ja ei ütleks et hullult õgin. Kas olen liiga kärsitu? Mirena (3 aastat) otsustasite alles jätta. Või peaksin loobuma ka Mirenast kui see oleks ka üheks põhjuseks miks kaal ei lange? Tervitades ja kohtume kahe kuu pärat. Või tuleks varem ? Palju jõudu, Erme

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Erme! Peab pisut kannatust varuma.Ärge Mirenast veel loobuge,otsustame seda kahe kuu möödudes.Ostke esialgu apteegi käsimüügist kehakaalu alandamist soodustavat ravimit BIO-SLIMi.Seda tuleb võtta 1 tablett kolm korda päevas enne sööki ja vähendage kergesti omastatavate süsivesikute hulka päevases toidus. Loodan,et rasvase toiduga olete juba hüvasti jätnud. Kohtumiseni! Maie Väli