punetiste vastu vaktsineerimine enne rasedust 27.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui kaua peale punetiste vastu vaktsineerimist tohib rasestuda?

Kas see oleks mõistlik tegu enne planeeritavat uut rasedust arvestades, et peres on juba paar lasteaias käivat last, kes sealt kõikvõimalikke viirusi koju toovad?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Antikehad tekivad umbes 2 nädala jooksul. Et olla täiesti kindel, siis rasestud võiks mitte enne kui 1 kuu peale vaktsineerimist.