vaktsineerimine 17.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp. dr.Litter!

Kuidas suhtute enne planeeritavat rasedust punetiste ja toksoplasmoosi-vastasesse vaktsineerimisse. Kas tasuks lasta seda teha? Kas enne lasta uurida vastavate antikehade olemasolu (kas seda saab lasta uurida ka Naistekliinikus?)? Ja kui pikk peab olema vaktsineerimise ja rasestumise vaheline aeg? Ning veel: kas tasuks võtta ka foolhappe preparaate?

Ette tänades

30 a. naine (lapsi ei ole veel)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 30 a. naine !

Omal soovil võiksite kontrollida punetiste, toksoplasmoosi ja tsütomegaloviiruse antikehi veres (6x110.-). "Lasta teha" ei ole võimalik, sest need ei kuulu rutiinuuringute hulka ja vajaduse (ning võimaluse) otsustab raviarst.

Vaktsineerimise tippspetsialistid on nakkushaiguste eriartsid Merimetsa Haigla polikliinikus.

Õige on õige toitumine. Kui vereanalüüsis on patoloogiat, võib anda soovitusi. Foolhape on oluline väärarendite riski vähendamiseks üle 35-aastastel naistel, kui risk oluliselt tõuseb.

Planeerige võimalikult peagi oma rasedus.

Naistearst Galina Litter,