Avatud sümfüüs. 24.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas avatud sümfüüsi puhul on võimalik midagi teha? Olen 8 aastat olnud alakeha valudes ja kuskilt ei ole abi saanud. 8 aastat tagasi sünnitusel oli vaagna vahe 6cm ja praeguse seisuga on vahe 1,8 cm.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan pöörduda ortopeedi poole ja võtta kaasa kõik varem tehtud uuringute tulemused. vt. http://www.ortopeediaarstid.ee. Sümfüsiolüüsi ( häbeme luuliiduse lahknemine) ravi võimalused on erinevad ja sõltuvad paljudest asjaoludest, ilmselt on vajalikud ka lisauuringud.