Emakakaelavähi operatsioon 01.03.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,minule teostati avatud kōhuõõne operatsioon,eemaldati ära emakas,emakakael,lümfid,munasarjad ja tupe ülemine kolmandik ja ka põis!Kui kaua võtab taastumine aega ja kas kunagi saan veel üldse pereelu elada kui kõik välja lõigatud?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Günekoloogiliste avatud kõhuõõne operatsioonide järgse taastumise periood on tavaliselt 2 kuud , mille järgselt võib tavapärase elu- ja töörütmi juurde naasta. Onkoloogiliste lõikuste järgi on taastumine tavaliselt palju pikem. Teile on onkogünekoloog teostanud suuremahulise operatsiooni ja paranemine sõltub paljudest faktoritest ( operatsiooni ulatusest, üldisest tervislikust seisundist jne). Peale operatsiooni peate olema regulaarsel jälgimisel oma arsti juures. Teid opereerinud arst koostab raviplaani ja annab täpsemad selgitused ja juhtnöörid edaspidiseks.
Head paranemist soovides,
K.Seidelberg