hormoonspiraal mirena 25.06.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Terev.2nädalat tagasi sai pandud spiraal mirena.Peale seda tekkisid ka probleemid ,kas just nuud sellest spiraalist kuid muus ei sa see ka olla kuna ennem ei olnud mingeid probleeme.Sümptomid siiis sellised:lpea uimasus,minestustunne,ärevus,südame puperdus ,halb enesetunne ning endiselt on päevad,mõni päev vähem mõni päev rohkem.Kas midagi aitaks voi kas see kaob ,või ainus võimalus on see eemaldada ning minna tabletide peale? Parimatega soovides

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan lasta emakasisene vahend eemaldada, kuna on tekkinud erinevaid kõrvaltoimeid. Tekkinud pidev veritsus küll paari kuu jooksul kaob, kuid kuna esineb rida teisi sümptoome, peaks spiraali eemaldama. Olete noor 21- aastane naine ja rasestumisvastastest vahenditest on esmavalikuks ikkaga madaladoosilised pillid ja tuperõngas. Sellest aastast on emakasisestest vahenditest lisandunud ka minihormoonspiraal, mis sobib just noortele sünnitamata naistele, kuid kuna Teil on Mirenaga palju erinevaid kaebusi, soovitan edaspidi eelistada pille või tuperõngast.