Mirena ja pikk veritsus 03.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Küsimus seisneb selles, et 9.12 paigaldati mulle Mirena hormoonspiraal (paigaldati mitte päevade ajal). 18. 12 algas menstruatsioon (väga vere rohke) 24.12 alates on ainult määrinud. Kas see pikk määrimine on normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Tegemist on ESS emaka-sisese-süsteemiga, mis on kollaskeha hormooni sisaldav hormoonkapsel, mis on viidud emaka õõnde viieks aastaks. Kuna see süsteem sisaldab vaid üht hormooni ja vastandavat hormooni ei ole, siis on veritsused esimesel poolel aastal tavapärased.
Kahjuks unustasite kirjutada, kas on olnud rasedusi ja kas on olnud sünnitusi?
Need veritsused ei ole menstruatsioonid ja neid ei ole mõtet märkida. Küll aga tuleb igale arstile öelda, et teile on paigaldatud ESS Mirena.
Jääb mulje, et olete nõustamata ja vajate teisest nõustamist. Soovitan tulla vastuvõtule ja võtta kaasa ESS Mirena pass.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7