Analüüsid 16.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Litter

Käisin eraarsti juures ja mult võeti mucoplasma ja uroplasma analüüsid. Kas võiksite seletada, mida need endast täpsemalt kujutavad( sest siit võib lugeda hoopis ureaplasmast),kas see on sama asi? Analüüsid olid korras. Kui mul on püsipartner kui tihti pean laskma neid analüüse teha ja kas taolisi analüüse tehakse ka riiklikus haiglas (Pelgulinna) ?

Tervitades

Neiu 20a

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere 20.a. neiu!

Samas portaalis on e-raamat sugulisel teel levivatest haigustest.

Need on tingimispatogeensed tekitajad ja mitte alati ei vaja uuringuid ja ravi.

Eesti keeles: mükoplasma ja ureaplasma-mükoplasmoos ja ureaplasmoos.

Ladina keeles: Mycoplasma hominis et genitalium. Ureaplasma urealyticum.

Mycoplasmosis. Ureaplasmosis.

Analüüside vajalikkuse (Pelgulinnas) otsustab arst. Oluline on see kaebuste puhul viljatusele, ebatüüpiliste või selgusetute kahtluste puhul põletikele. Vahel ka raseduse ajal.

Ise tasudes võite avaldada soovi analüüsiks.

Naistearst G.Litter