Ravimite võtmine raseduse ajal 19.08.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui ohtlik/ohutu on raseduse ajal kasutada Nexium 20 mg ja Zirtec 10 mg, Nasonex? Neid on välja kirjutanud enne rasedust Qvalitases töötav pulmonoloog. Kuid kuna ta on praegu puhkusel, et tea kelle käest saaks nõu, kas saan ravimeid edasi kasutada või mitte. Raseduse aeg on hetkel 7 nädalat, siiani olen ravimeid tavapäraselt tarbinud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõiki loetletud ravimeid pole soovitav raseduse ajal kasutada. Neid ravimeid võib kasutada vaid äärmisel vajadusel. Lühiaegne kasutamine pole lootele ohtlik, kuid igal juhul tuleb võimalusel vältida nende ravimite kasutamist. Kui ravi jätkamine edaspidi on siiski hädavajalik, peab kindlasti raviskeemi muutmiseks oma arstiga konsulteerima.