Ravimid raseduse ajal 19.08.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kui ohtlik või ohutu on raseduse ajal ja eriti selle alguses kasutada Zyrtec 10mg, Nexium 20mg, Nasonex, Seretide Discus 50/250?
Kuna on pulmonoloog pannud pool aastat tagasi diagnoosiks allergiline astma, siis sellest ajast saadik tarbin neid ravimeid, sh ka nüüd raseduse ajal - 7 nädalat.
Kui tavaline on sama diagnoosiga patsientidel nende ravimite tarbimine raseduse ajal? Mille vastu võiksin-peaksin need välja vahetama?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Ideaalis peaks astma olema kliinilise kontrolli all juba enne rasestumist,aga kindlasti ei ole astma vastunäidustus rasestumiseks.Inhaleeritavad glükokortikosteroidid ( seretide discus)loetakse raseduse ajal ohutuks.Ka allergilise nohu raviks kasutatavad ravimid ei ole ohtlikud,Oluliselt mõjutab astma kulgu rasedusaegne gastro-ösofageaalne refluks,mis soodustab bronhospasmi teket ning vasomotoorne nohu.Kindlasti vajate raseduse ajal pulmonoloogi konsultatsiooni raviskeemi ülevaatamisel.Edu soovides,Maie Väli