Sterilisatsioon, väga sassis menstruatsoon. 11.06.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure on suhteliselt pikk, aga üritan teha kokkuvõtte. 2 a tagasi oli mul neljas keisrilõige. Kõik oli hästi ning otsustasime sterilisatsiooni kasuks. Peale seda on kõik sassis. Alguses olid kuuma-külmahood, olin väga emotsionaalne ning väsisin väga ruttu. Oleksin tahtnud ainult magada. Menstruatsoonil mul enam tsüklit ei ole. Kolmenädalase määrimise sisse mahub 3 päeva normaalset vereeritus, mis viitab menstruatsioonile, kuid ülejäänud aja pean kogu aeg olema pesukaistmega. Vahepeal tuleb rohkem tumepruuni eritist, vahepeal vähem. Kui selle "puhta" nädala jooksul olen vahekorras, siis peale vahekorda ka määrib päeva või isegi paar. Ja nii on see kestnud peaaegu 2 aastat. Pap test on mul tehtud ja see oli korras. Olen külastanud naistearsti ning uh-s käinud, ka kõik korras. Nüüd panin Nuvaringi ning olen seda kasutanud 3 nädalat ja siis võtsin ära nagu peab. Ka kui nuvaring oli siis määris 3 nädalat ja nüüd kui ära võtsin hakkasid uuesti päevad. Peaksin 3 päeva pärast tagasi panema. Täna ärgates, kui wc käisin, siis tuli mul seest selline suur 3x4 cm vereklimp välja. Tumepruun ja ühes tükis. Kunagi varem ei ole seda juhtunud. Ausalt öeldes on mul juba paanika. Ilmselt arstile ei ole mõtet minna enne kui taaskord on päevad lõppenud? Ma ei tea isegi, millal nad lõppevad e. siis kui hästi läheb saan aja panna 2 -3 nädala pärast.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
sellliste pikkade veritsuste põhjusi on palju ja selguse saamiseks on vajalik teha analüüsid ja ultraheli uuring naistearsti juures. Ebakorrapäraste pikkade veritsuste põhjused võivad olla hormonaalsed ( anovulatoorsed tsüklid, tsükli teise faasi puudulikkus), samuti müoom, polüüp, endometrioos, emaka limaskesta hüperplaasia ( s.t. paksenemine) jne. Kuna olete regulaarselt käinud kontrollis ja varem on uuirngud korras olnud, on suure tõenäosusega tegemist hormonaalsete põhjustega. Tsükli korrigeerimiseks on Teile määratud NuvaRing. Määrimine tuperõnga kasutamise esimesel kuul on tavaline, sageli esinev kõrvaltoime. Kõikide hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine võib põhjustada esimeste kuude jooksul veritsusi. Selline veritsemine lõpeb, kui skeemi järgi vahendit edasi kasutada. Konkreetseid nõuandeid, kuidas taastada normaalne tsükkel ja millist ravi eelistada, saab anda ikkagi peale põhjalikku läbivaatust.
Parimte soovidega,
dr.K. Seidelberg
r