rasestumine keskeas 15.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 45 a. naine. Aastaid olen kasutanud spiraali, viimased 2 aastat Mirenat. Mirena eemaldati kuna tehti emakakaela konisatsioon. Hetkel kasutan plaastreid. Minu naistearst arvab, et uut spiraali mulle panna ei saa kuna nöör ärritab emakakaela ja üldse on minu vanuses rasestumine üsna ebatõenäoline. Olen 2 korda sünnitanud ja teinud ka mitu aborti, ühesõnaga nooremas eas jäin väga kergesti rasedaks. Mida mulle soovitate või on tõesti nii, et võiksin juba muretumalt võtta ja ohtlikel päevadel lihtsalt ettevaatlik olla? Tablette ei sooviks võtta, kas steriliseerimine oleks ka variant?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Sterilisatsioon oleks Teile parim.
Saate lugeda patsiendi infot ja nõustamisakti:
http://www.fertilitas.ee/docs/steriliseerimine.pdf

Kuigi rasestumise tõenäosus on üliväike, ei ole see võimatu. Enesetunde ja stressivaba suhte loomise nimel on sterilisatsioon valikmeetodiks niikaua, kui menstruatsioonid on korrapärased.
G.Litter
www.naistearst.ee