Menstruatsoon 27.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure siis selles, et menstruatsiooni aeg tuleb koos verega ka suuri tükke. Osad on natuke suuremad nagu vereklimbid. Menstruatsioon on kestnud kokku 12 päeva . Juuli kuus pandi mulle spiraal. Olen suht ara ehmatanud kuna mul pole kunagi onlud päevasid nii pikkalt ja pole ka olnud mingeid tükke no mitte nii suuri. Selle 14 päeva vahel päevad korra kadusid polnud midagi ja siis hommikul arkasin oli verd jooknud korralikult. Pean vahetama sidemeid suht tihti enne mul pole olnud nii

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on paigaldatud mittehormonaalne emakasisene vahend ehk vaskspiraal ja sellega on menstruatsioonid sageli vererohkemad ja pikemad. Kuna Teil on väga vererohked menstruatsioonid hüüvetena ja veritsus on väga pikk, siis on vajalik spiraal eemaldada. Edaspidi soovitan hormonaalset spiraali, mille toimel on veritsus menstruatsiooni ajal vähene.