Vaginaalne voolus puudub 10.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, on selline imelik küsimus, et varem Oli tihti vagiinast voolus ja ka halb lõhn. Olen juba 2 kuud kasutanud intiimpesugeeli ning enam ei tule vagiinast üldse voolust! Kas see on normaalne? Loen googlest, et naistel on pidevalt voolus, kuid mul juba kaks kuud on suhteliselt kõik kuiv, kas peaksin arsti Poole pöörduma?

Ei valuta, ei kipita ning halba lõhna samuti pole. Varem Oli ikka enamus aeg voolus aga kahe kuu jooksul , alukad isegi ei määrdu ja mitte mingisugust voolust ei ole. Saan hetkel gepan Ravi, kas see võib olla selle põhjuseks? Koguaeg on vagiina kuiv. Ainuke aeg kus midagi tuleb on päevad.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on täiesti normaalne ja muretsemiseks põhjust ei ole. Tupes on oma mikrofloora ja selle mikrofloora tasakaalu häire korral võib tekkida rohke halvalõhnaline voolus. Kui tupes on piisavalt probiootikume, mikrofloora on tasakaalus, siis võib vooluse hulk olla minimaalne, valkjas limane, lõhnatu või kergelt hapuka lõhnaga. Kui igapäevaselt kaebusi ei ole, aga vahekorraga seoses kuivus segab, siis kasutage libestit.
Arvatavasti on teile hästi mõjunud spetsiaalse intiimgeeli kasutamine, mis sisaldab probiootikume.