Pillide vahelejätmine 07.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen kasutanud pille regulaarselt 9 kuud.
Mul oli nüüd 7päevane paus ning siis pidin neljapäevast uuesti alustama uue pakiga. Kuna olin Eestist eemal ning pakk jäi maha, siis jäi mul 5 päeva vahele ning nüüd võtsin 6. päeval koheselt.
Kas ma tegin õigesti ning kas mul puudub nüüd kaitse siiski?

Tervitades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
paus ei tohi olla pikem kui 7 päeva, siis kaob pilli mõju. Seega tuleb kuni järgmise tsüklini kasutada lisakaitset. Kuna nii pika pillideta perioodi (7+5) järel alustades on alati suur tõenäosus pikaks veritsusteks, on soovitav pillide võtmine katkestada, ära oodata uus menstruatsioon ja alustada uue pakiga menstruatsiooni 1. päevast.
Parimate soovidega,
K.Seemen