Valulik tupp 09.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole minu jaoks väga tõsise probleemiga. Nimelt olin paar päeva tagasi vahekorras, mis oli valulik, peale seda läksin wc-sse ja suure ehmatusega avastasin, et minu tupp on väga paistes, pole enne sellist asja olnud, õnneks paistetus järgmisel päeval taandus, kuid nüüd on mul nii valus, tupp on seestpoolt punane, kipitab ja see segab minu igapäevatoimetusi, kuna mul on nii valus ja ebamugav. Ise arvan, et ehk on see kõik sellest, et vahekorra ajal olin väga kuiv ja tekkis hõõrdumine, millest siis tingitud see punetus ja põletustunne. Määrisin saialillesalviga, kuid see ei parandanud asja, lugesin ka, et astelpajuõli võib aidata. Arsti juurde ma ei julge ja ei taha veel minna. Äkki oskaksite soovitada mõnd kreemi, mis pehmendaks ja leevendaks olukorda. Loodan, et asi paraneb nende päevade jooksul.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kipitust, punetust, turset ja valu annab kõige sagedamini just tupeseen. Soovitan kasutada Klotrimasool salvi või Femigeli (saab ilma retseptita). Peale kaebuste leevendumist soovitan kasutada tupe normaalse keskkonna taastamiseks piimhappe baktereid sisaldavaid tupekuule (näiteks Gynocaps). Kasutage regulaarselt ka spetsiaalseid intiimpesuvahendeid ja vajadusel vahekorra ajal libestusgeeli.
dr. Katrin Seemen