Rasedaks jäämine ja progesteroon 03.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on kilpnäärme alatalitlus. Võtan praegu L- thyroxini kompenseerimaks seda. Praegu on mul TSH korras, alla 2. Tsükkel on normaalne u. 33 päeva. Mu arst ütles, et kui jään rasedaks, siis tuleb raseduse alguses toetuseks võtta ka progesterooni, kuna alatalitlusega on progesterooni tase madal.
Kas progesterooni võiks küsida arstilt ja võtta ka nüüd, kui ma pole veel rase, peale ovulatsiooni toimumist, et viljastatud munarakul oleks kergem kinnituda? Näiteks Duphastoni. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
uuringutega pole tõestatud, et hüpotüreoosi korral aitaks tsükli teises faasis Duphastoni kasutamine kaasa rasestumisele. Soovitan hakata võtma Duphastoni siis, kui rasedustest on positiivne. Kuna planeerite rasedust, soovitan igapäevaselt võtta foolhapet ja jätkata selle kasutamist vähemalt 3 esimese raseduskuu jooksul.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen