Cardasil 9 vaktsiin 14.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas cardasil 9 vaktsiini ajal rasedaks jäämine on riskantne

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

HPV suhtes ei soovitata raseduse ajal vaktsineerida. Samas ei ole tegemist elusvaktsiiniga ja mingit erilist ohtu lootele otseselt ei ole. Kuna te olete arvatavasti rasestunud kolmanda vaktsiini tegemise ajal, siis see kindlasti enam ohtlik ei ole, sest peamised antikehad tekivad esimese ja teise süstiga seoses. Kolmas süst on kinnitav süst.
Kui olete vaktsineerimsise ajal rasestunud, siis see kindlasti ei ole raseduse katkestamise põhjuseks. Teile tehakse vastavad uuringud ja kromosoomihaiguste esinemise suhtes skriiningud nii nagu need raseduse jälgimise juhendi alusel ette nähtud on. Teil on alati lisaks võimalus teha alates raseduse 10.nädalast Niptify test.