Määrimine ja menstruatsioon 20.09.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, et mul hakkas määrima juba 2. septembril. Päevad oleks pidanud hakkama alles 15.sept. Määrimine oli pidevalt suurenev, kuid värvuselt pruun. Veriseks muutusid päevad 18.septembril, et verine aga kuidagi väga klompis on veri? Algul arvasin, et määrimise põhjuseks oli venitus ( tõstsin raskeid õunatünne). Kuna valu pole olnud, pole ka arstile pöördunud. Kas võiks olla tegemist millegi tõsisemaga või lihtsalt venituse tagajärjel selline? Naistearstile on aeg mul alles 30. sept. Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 34-aastane.
Iga veritsuse puhul peab olema välistatud rasedus ja vähemalt urogenitaalne klamüdioos.
1) tehke hommikusest uriinist rasedustest ja korrake 30.09 hommikusest uriinist;
2) kui peale viimast klamüüdia testi on olnud uusi partnereid ja kaitsmata vahekordi, siis tuleks korrata uuring klamüüdiale;
Kui need on välistatud, siis on suure tõenäosusega tegemist menstruaaltsükli häirega. Kui soovite rasedusest hoiduda, siis parim ravi on KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon: antibeebipillid, EVRA plaastrid või NuvaRing juhul, kui te ei suitseta.
Eestis on 35-aastastele naistele lubatud munajuhad sulgeda ja meestele vasektoomia, varem siis, kui on vähemalt 3 last .
Kui sooviksite rasestuda ja sünnitada, siis on tsükliline ravi.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt