Päevade esile kutsumine 03.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin oma 3. lapse 15.12.2009, rinnaga toitsin kuni oktoober 2010. Esimesed märgid päevadest (määris natuke) oli sept. lõpus. Korralikult algasid päevad 25. oktoobril. Vereeritus oli väga, väga suur, suurt sidet vahetasin iga poole tunni, tunni tagant, ohtralt oli veres ka suuri klimpe. Päevad kestsid umbes 8 päeva. Mul ongi olnud väga ebakorrapärane tsükkel. Praegu on juba dets. algus ja uusi päevasid ei ole hakanud, rase ei ole kindlasti. Küsimus aga selles, et plaanin 16.dets minna reisile ja reisida koos pahade päevadega on tülikas. Kuna ma ei tea, millal võiksid päevad alata, kas on võimalik päevasid esile kutsuda või päris edasi lükata? Aega on muidugi väga vähe, aga mõtlesin, et küsin siiski.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Selleks,et päevi edasi lükata peate pöörduma günekoloogi juurde, kes eelkõige vaaab teid üle ja hindab olukorda. Reeglina päevade edasilükkamist alustatakse vähemalt 10-12 päeva enne oodatavat mensest. Dr Kadastik