ebameeldiva lõhnaga voolus 10.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen 19 aastane ja mul algasid päevad 13 aastaselt. Mul on viimasel ajal väga tihti esinenud pruunikas ebameeldiva lõhnaga voolus ja seda just eriti enne päevade algust. Nüüd avastasin, et mul on tupe juurde tekkinud väike kuulikese taoline muna või paise. Päevad on mul enam-vähem korrapärased ja valusid ei esine, kui siis õrn valu esimesel päeval. Seksuaalselt aktiivne ma veel ei ole. Kas te oskate öelda, millega tegemist võib olla?

Teid ette tänades, Marianne

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Marianne!

Kas olete kunagi olnud vahekorras ?

Kui olete, tuleks mõelda sugulisel teel levivatele haigustele ja ka menstruatsioonitsükli häiretele. Üks võimalustest moodustise kohta on Bartholini näärme põletik ehk bartoliniit. Kaebuste püsimisel pöörduge naistearstile.

Naistearst G.Litter