Millest alustada 04.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Plaanime perre kolmandat last. Olen 30-aastane. Momendil kasutame ainsa rasestumisvastase vahendina kondoomi. Esimesed lapsed sain noorena ja tagantjärele oleks võinud palju asju teisiti teha, kasvõi tervise enne ära kontrollida.

Tahaks olla kindel, et mu tervis praegu oleks rasestumiseks ja lapse kandmiseks parimas korras. Mida peaksin laskma kontrollida? Kuidas suhtuda polüvitamiinide võtmisse nii enne rasedust kui ka raseduse ajal? Mida teha, et raseduse ajal ei hakkaks hambad lagunema ( varasematel kordadel see nii juhtus )? Ainus tervisemure praegu on tupeseen, mis on visa täiesti ära kaduma ( äkki saate ka selle vastu midagi soovitada ).

Millise arsti visiidiga peaksin alustama? Mida kindlasti kontrollima?

Tänan vastuse eest,

K.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere .

Soovitan teha perearsti juures vereproovi ja veresuhkru analüüsi ning naistearsti juures tupeanalüüsid põletikunäitajatele. Tupeseen tuleks võimaluse korral enne rasestumist ära ravida, sest haigus kipub raseduse ajal ägenema. Tupeseenest on ka varem juttu olnud, võimaluse korral lugege ka varasemaid vastuseid.

Võite kasutada Foolhappe kapsleid paar kuud enne rasestumist ja raseduse teisel poolel Kaltsiumi tablette (soovitavalt selliseid , mis sisaldavad ka D vitamiini). Mõlemad preparaadid on apteegis müügil ilma retseptita.

Tervitades Aire Sekavin