Vahekorra valulikkus 09.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 22 naisterahvas. Suguelu olen alustanad ala 17 aastaselt. Olen korralike eluviisidega. Ei suitseta, ei liialda alkoholiga. Olen sportlik. Pikkus 165cm kaal 57 kg. Kontrollin oma söömis harjumusi. Ei armasta kohvi. Ei joo piima eelistan keefiri. Olen väga töökas ja kohusetundlik. Minu partner kellega koos elan on minust 8 aastat vanem. Ta ei suitseta on sportlik on kõrgelt haritud ja väga mõistva suhtumisega inimene. Kõrvalehüppeid/petmist pole 100% kindlalt toimunud. Meie tänaseks 1,5 aastat kestnud kooselu on täiuslik kui välja arvata see, et meie suguelu on pidevalt häiritud suguelu probleemide tõttu. Nimelt on juba suhteliselt meie suguelu algus aegadest vaevanud mind pidev ja ülimalt häiriv valutunne seksuaalvahekorra ajal ja pärast seda. Valu tunne on tupe ava ümbruses mitte tupes sees. Tupp on mõnikord seest veidi nagu rasvase kreemiga koos ja vahekorra ajal tekivad nahale rullid. Üldiselt märgumisega probjeeme pole. Olen andnud korkuvalt analüüse. Mul on küll kalduvus seenele kuid isegi kui analüüsid näitavad, et ok, siis probleem on olemas endiselt. Valulikkus tekib ainult vahekorras olles. Tavaolukorras tupp ei kihele ega sügele. Minu naistears ei oska selgitada probleemi põhjust. Olen korduvalt ravinud seent nii küünlatega kui ka suu kaudu. Ei aita. Kord kui mul oli eriti valulikk periood, siis tekkisid elukaaslase peenisele valge värvuseda villid/näsad. Elukaaslasele määras arst mingi kõrvetava toimega rohelist/sinist värvi rohu "Wartec". Näsad kadusid kuid minu valulikkus kestis edasi. Kord oli mul positiivne ureaplasma platus (kirjapilt vigane ma usun)...tundus, et peale ureaplasma ravi olukord korra leevenes, kuid see võis olla kokkusattumus (vähene seksuaalvahekordade arv). Minu ureaplasma ravi kestis paralleelselt elukaaslase näsade raviga. Peale ravi käis elukaaslane analüüse andmas ja kõik ok. Kui hommikul olen vahekorras ja tunnen valulikkust on terveks päevaks isu läinud, sest järgmine kord on valulikkus raudselt suurem. Mida teha? Meie suhe tõsiselt kannatab juba. Oleme mõlemad väga avatud ja räägime probleemist kui kasu ei miskit. Kas võib olla mingi seos minu häbememokkade või tupe geomeetrilise kujuga? Kas võib olla mingi seos sellega, et olen palju tegelenud ratsaspordiga? Kindlasti on probleem tänaseks juba ka mõtlemises kinni, kuid fakt on see, et tegu on siiski ka meditsiinilise probleemiga. Ma ju tunnen füüsiliselt valu. Mida teha? Milles võib veel probleem peittuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unustasite kirjutada, kas tarvitate mingeid ravimeid, ka antibeebipille?

Probleemi üldnimetus on düspareuunia.
Kas partneril olid kondüloomid või olid siiski füsioloogilised pärljad paapulid?
Anamneesis Ureaplasma parvum.

Peaksite pöörduma Seksuaaltervise Kliinikusse. Esmalt seksuaalsusega süviti tegeleva naistearsti dr. Kai Haldre poole ja siis seksuaalterapeudi Meelis Süti ja/või seksoloogi dr. Imre Rammuli pooole.
Partner peaks pöörduma seksuaalsusega tegeva meestearsti dr. Olev Poolametsa poole, www.meeste.kliinik.ee ja siis seksoloog dr. Imre Rammuli pooole Seksuaaltervise Kliinikus.
Seniks saate kasutada:
-apteegi intiimpesugeeli 1-2 x ööpäevas koos partneriga
-apteegi libesteid
Ratsasport võib tekitada tupe esiku kuivuse probleeme. Kombineeritud antibeebipillid võivad tekitada tupekuivuse probleeme.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893