Hpv riskid oraalse ja anaalse vahekorra puhul 09.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud HPV emakakaelas CIN2 ning planeeritud konisatsioon. Olen sama partneriga olnud oraalses ja anaalses vahekorras. Kas peab tegema hpv testi suus/pärakus? Mis arst tegeleb sellel teemal nõustamisega?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil kaebusi eraldi suu-neelu ega anaalpiirkonnas ei ole, siis eraldi teste teha ei ole vaja. Kui tekivad sagedased kurguvalud, hääle muutused, mis püsivad pikemat aega, siis on soovitav pöörduda kõrva-nina-kurguarsti poole. Kui valulikkus, veritsused rekivad päraku piirkonnas, siis proktoloogi poole.