Vahekorra ajal 25.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleem, millele ma ise ei oska lahendust leida. Asi on nimelt selles, et mul on alati (juba pikemat aega on see nii olnud) vahekorra ajal väga valus. kohati on see valu lausa metsik ja nagu pistaks miski tupes, muidu on see lihtsalt selline valus ebameeldiv tunne vahekorra ajal. Millest see võib olla tingitud?
mida ma peaksin ette võtma, et mul oleks vahekorra ajal hea ja mitte valus? Mida saaks ise teha? kas üldse saabki midagi ise ette võtta või peab pöörduma arsti poole (arsti juurde väga minna ei tahaks; ainult siis läheks, kui midagi muud tõesti enam üle ei jääks?
Palun aidake!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui valulikkus esineb näiteks ainult teatud poosides, tuleb neid vältida. Kui valulikkus on seotud ebapiisava tupe märgumisega, võiks kasutada libestusgeeli. Kuna valulike suguühete põhjusi on erinevaid, siis soovitan pöörduda selguse saamiseks siiski arsti poole.
dr. Seemen