valge piimjas vedelik tupe piirkonnas 23.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mõni päev pärast päevade lõppemist hakkas tupest erituma rohkelt valget piimjat eritist, mis ei sarnane minu tavapärase valgevoolusega. Samuti tekkis ka sügelus. Ville pole nagu märganud. See on kestnud nüüdseks juba mõned päevad. Sügelus on küll kadunud, kuid piimjat eritist tuleb endiselt rohkelt. Vahekorras pole sel ajavahemikul olnud ning üldjuhul on mul oma kindel partner, kellel ei tohiks haigusi olla. Olen päris mures. Mis võiks selle põhjuseks olla? Kas annab äkki midagi käepäraste vahenditega teha kuni arsti vastuvõtule saan sest järjekorrad on ju nädalate pikkused?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unustasite kirjutada oma vanuse.
Suure tõenäosusega ei ole tegemist günekoloogilise haigusega.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd vm. ja kasutage seda 2x ööpäevas intiimpesuks
-iga päev vahetage aluspesu
-ärge kasutage pesukaitseid ega tupetampoone
-apteegi käsimüüguis on Floragyn sarja tooted, proovige, konsulteerige apteekriga
-apteegi käsimüügis on Gynocaps tupekapslid

Vaktsineerige end emaka kaela vähki põhjustavate viiruste vastu! www.hpv.ee
(kui olete alla 45)
Külastage emaka kaela vähi sõeluuringuid iga 5 aasta järel: www.cancer.ee
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=25
Naistearsti külastage kord kahe aasta jooksul kaebuste puudumisel nagu perearsti
Hambaarsti külastage 1-2 korda aastas.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893