Päraku sügelus, haavandid lahklihal. 19.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et viimased paar päeva päraku juurest sügeleb hirmsasti, tänaseks on sügelus edasi liikunud ka tupeava juurde ning lahklihale on tekkinud 2 väikest haavandit, mis kipitavad/valutavad ja tekitavad ebamugavust. Tupevoolus on piimjas, valge, ei ole veniv ega kleepuv.
Kas on seenhaigus, mida saaks käsimüügiravimitega ravida või oleks targem arsti juurde pöörduda?

Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kahjuks pole kirjelduse järgi alati võimalik täpset diagnoosi panna.
Suure tõenäosusega on tegemist seeninfektsiooniga ja sellisel juhul peaks kiiret leevendust andma Klotrimasool-salv, mida on võimalik osta apteegist ilma retseptita. Paaril korral päevas salviga määrides peaks seenpõletiku korral juba esimestel päevadel saama leevendust. Igal juhul soovitan pöörduda ka naistearsti vasuvõtule, sest siis saab täpsustada, kas on tegemist vaid seenpõletikuga või on valulikud haavandid seotud hoopiski herpesviirusega. Kui tekib veel küsimusi ja vajate nõuannet, võite helistada mulle kabineti numbril 6051574.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen