Vahekorra järgi valu tupes. 29.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Palun aidake mind minu väikse murega...
Mure seisneb selles, et peale vahekorda on mul tupes valulik "õrritus", mis möödub umbes poole tunniga. Tihti ja nüüd siis juba peaaegu pool kuud on see olnud peale igat vahekorda. Tavaliselt tahan ma kohe joosta peale vahekorda Wc-se sest siis tundub, et saan justkui mingit leevendust, või asi läheb paremaks.

Minu valge vooluse eritus on ikka sama, peale vahekorda tundub see natuke rohkem lõhnav, kuid mitte väga vängelt ja halvasti. Ka pole see tükkis ega teist värvi tavaolukordadest.

Kasutan ka esimest kuud rasestumisvastaseid taplette Mercilon, kuna on püsipartner. Tablettidega mingeid kaebusied ei ole tähendanud.
Ka ei saa süüdistada tupe kuivust, sest seda mul ei ole. Erutun väga hästi ja "märg" olen ma ka piisavalt(varem kondoomiga ning nüüd ilma). Vahekorra ajal mul mingeid valusid ei ole.

Mul oli umbes aasta aega tagasi tupeseen, aga peale seda enam pole seda esinenud. Naistearsti läbivaatusel käisin viimati 8kuu eest, mingeid kaebuseid pole esinenud ja sellepärast kirjutati mulle ka välja tablettid ilma günekuloogilise läbivaatuseta.

Palun mida peaksin tegema, et asi paraneks ja peale vahekorda ei oleks enam tupes valuliku örritust?

Ette tänades,
Kristi
19.a

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuigi väidate,et tupe kuivust ei esine,võib vedelik kaduda kiiresti,kui uut stimulatsiooni ei toimu.Eriti väljendub see siis,kui orgasmi järgselt üritatakse kohe uut suguakti.Vaagnapõhja lihaste toonuse tõus koos limaskestade ja paisukudede tursega kitsendavad tupe välimist kolmandikku ja see väljendub valuliku ärritusena.Paluge oma günekoloogil või perearstil välja kirjutada salvi Linoladiol -N ja vahetult peale suguühet viige sõrmega tupeesikusse,kergelt masseerides.Usun,et peagi saate oma probleemist jagu.Edu soovides,Maie Väli