operatsoonijärgne teave 11.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere päevast!
54 aastane naine tahab teada, mida tähendab introituse veritsus. Kas st -emaka veritsus. Haiglas tehti emaka puhastus.
Mida tähendab veel-Abrasio cavi uteri. See on kirjas rasvaselt -ilmselt on see oluline info.
Pato.-histoloogiline uuring-kas see eeldab, et ta jääb uurimise alla või tehti mingi uuring?
Ette tänades.
M.T.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Introitus on sissekäik tuppe ja iga protseduuri käigus võib see veritsema hakata.Tavaline põhjus on tupepeeglitega limaskesta traumeerimine.
Abrasio cavi uteri on ladina keeles emakaõõne abrasioon,seega siis protseduur,mis Teile tehti.
Pato.-histoloogilise uuringu käigus hinnatakse koeproovi,mis emakaõõne abrasioonil saadi.Proovi põhjal selgitatakse rakuline ehitus ja limaskesta hormonaalne seisund ning sellega kaasnevad häired.Edu soovides,Maie Väli