lööve 19.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 19 aastane neiu. käisin 2 nädalat tagasi günekoloog juures, aga ta oli puha venelane ...
ei tema rääkinud mulle midagi ja ei tahtnudki mulle midagi rääkida ja kui ma üritasin midagi küsida paistis ta närvi minevat...
igatahes ta kirjutas mulle paberi peale mis rohtu mul on vaja, ja see on Klortimasool.
mul on lööve all pool vööd, tupe ümbruses...
mis mul siis olla võib?
kas see on sugulisel teel leviv?
kuidas on võimalik seda saada?
ja kui see kreem ei ole mõjunud?
mida teha, kui arsti juurde on raske jälle pääseda ja enam sellise arsti otsa ei taha sattuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 19-aastane neiu!
Tegemist on tupe või tupe esiku seenpõletikuga või tupeseene ägenemisega.
Unustasite kirjutada kaebused oma tervise kohta ja seda, kas tarvitate retseptiravimeid, antibeebiplle vm.
Klotrimasool kreem on ka apteegi käsimüügis välisgenitaalide ja tupe esiku ebamugavuste vastu: sügelus, kipitus, kirvendus, punetus jm.
Saate juurde lugeda kasutades otsinguid kasvõi samast portaalist: tupeseen, tupepõletik, vulviit, seenkolpiit, kolpiit jpm.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd ja kasutage seda 2x ööpäevas välisgenitaalide pesemiseks
-peske välisgenitaale jahedama veega
-vahetage iga päev aluspükse
-ärge kasutage tupetampoone ja pesukaitsmeid iga päev, vaid ainult menstruatsiooni ajal
-märkige üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkused
-kui tarvitate antibeebipille , siis kirjutage kalendrisse 7-tabletivaba päeva, jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite tarvitamist
-soovitan pöörduda noorte nõustamiskeskustesse www.amor.ee, vajate elustiili nõustamist
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäel