Kipitus ja punnid tupes? Kas kondüloomid? 14.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 31a 2 last sünnitanud naine. Veebruaris 2008 Pap oli I.
Viimasel nädalal on tekkinud tuppe punni moodi moodustised, mis sügelevad ja kipitavad. Kas on võimalik kuidagi leevendust saada? Kas need on kondüloomid?
Meil mehega pole erilist voodielu pikemat aega olnud, kuna olen laste pärast päris kurnatud ja magamata olnud. Mul on tunne, et need "punnid" tekkisid peale vahekorda. Enesetunne on kehv, kuna istudes võtab muud kui nihelema. Kas oskate öelda, mida võiksin kasutada või kuidas käituda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist kondüloomidega.
Võimalikud on ka genitaalherpese villid vm.
Soovitused:
-pöörduge naistearstile!
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd, kasutage seda 2x ööpäevas
-apteegi käsimüügist saate Klotrimasool kreemi, see leevendab sügelust ja kipitust tupeesikul ja ureetra ava ümbruses, mis on põhjustatud tupeseene ägenemisest
-kondüloomide raviks on hea retseptiravim Aldara
-genitaalherpese raviks on retseptiravim Valtrex
-ärge kasutage tupetampoone ega pesukaitseid iga päev, ärge kasutage stringe
-kui mehel on kaebused, siis mees saab pöörduda www.meeste.kliinik.ee või dermato-veneroloogile - naha- ja suguhaiguste eriarstile
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt