mens.tsükkel 05.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!
probleem on nimelt mens.tsükkliga. Olen 26a. naine ja suguelu regulaarne. tsükkel on ebaregulaarne mis häirib. Kui kuningakepiõli ei tarvita, jäävad päevad hoopis ära või venib tsükkel väga pikaks, mingi 50 päeva.JA päevad on väga väikese verega. Kas oleks tarvis tsükli reguleerimiseks arstlikku rohtu (olen lugenud duphaton kohta siit) või jäängi kuningakepiõli kasutama.

Ja veel....vahekorra katkestamine enne seemnepurset. Kui riskantne on.....rasedaks jäämise võimalus?

Ette tänades!!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! M.tsükli regulatsiooniks peaks ikka määrama naissuguhormoonide sisalduse ja vastavalt sellele ravima.Pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule ja ma usun,et see probleem saab lahendatud.
Katkestatud suguühet on tõepoolest ajast aega kasutatud rasestumisvastase vahendina,aga mõjub laastavalt nii mehe kui naise närvisüsteemile ja täielikku rahuldust ei saa kumbki.Edu soovides,Maie Väli
PS.Katkestatud suguühte ajal on risk alati et mõni spermatozoid läbi lipsab ja jäätegi rasedaks.