korduv probleem 20.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26. aastane neiu. Viimase 5 kuu jooksul olen 3 korda olnud hädas ühe ja sama probleemiga - tugev valu urineerimisel + tupeseen. Tavaline uriinianalüüs põletikku ei näita, kuid uriinikülvist on leitud streptokokke (üks neist oli vist penitsilliin). Pärast antibiootikumi ravi (Nycomed, Diflucan)saab kõik korda kuni järgmise korrani. Kas põhjus võib olla mehe spermas? Kasutan beebipille Lindynette 30 ning olen märganud, et kaebused tekivad mul just pärast vahekorras olemist. Vahpeal kui kasutasime kondoomi või lihtsalt vältisime vaginaalset seksi, oli kõik korras. Partner käis ka meestearstil, tehti kõikvõimalikud analüüsid peale spermaproovi ning midagi ei leitud. Nüüd pärast seksi on minul jälle valulik urineerida. Milles võib olla asi? Kas mehel tasuks teha ikkagi ka spermaanalüüs? Või on asi beebipillides, kuigi hädad hakkasid pihta alles 4-5 kuud pärast seda, kui alustasin nende võtmist.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks teha mehe sperma proov. Põletikunäitajad tulevad ka sealt välja. Kui mehel ei leitud tavalises analüüsis midagi ja teil leiti, siis loodetevasti saite ravi mõlemad. Kui mees ravi ei saanud,. siis on võimalik et temal siiski on mikroob, mida lihtsalt välja ei külvatud. Krooniline tupeseen võib olla seotud pillidega. Mõningatel naistel, kellel on soodumus tupeseenele, pillid seda võimendavad. Soovitaks kasutada tupe mikrofloorat tugevdavaid tupe preperaate perioodilselt (Floragun. Femigeel käsimüügist) ja intiimpesuvedelikku altpesuks(apteegikosmetika). Need vahendid parandavad tupe mikeofloorat. regulaarselt ei soovitata kasutada pesukaitsmeid, ka need rikuvad tupe mikrofloorat. Dr KADASTIK