II faasi puudulikkus 25.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Probleem sai alguse aasta tagasi, kui mul tekkis tsüklihäire ja päevad jäid üks hetk tulemat. Raviks sain Gepretixi ja 2 tsükli läbimisel tundus, et asi sai korda.
Samas oli ka beebiplaan. Rasedusvastasest plaastrist loobusin juba 2015.a septembris, kuid seni spontaanselt ei olnud tulemusi. Hakkasin oma keha jälgima ja OV teste tegema ning pikemaajalise vaatluse tulemus on see, et tsükli pikkus üldjuhul on ikkagi 28 päeva, kuid OV toimub pigem 17.päeval.

Tegin mõned analüüsid (dokument lisatud) ja mulle isiklikult tundub, et OV seekord ei toimunud või toimus ta siis kõvasti hiljem. Analüüs tehtud tsükli 22.päeval. Enesetunde järgi või lima jälgides ei saa ma enam midagi aru.

Kas võiksin teha tsükli 3.-5.päeval teha ka LH ja FSH? Mis on teie soovitused?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, analüüside põhjal saan öelda, et tegemist tsükli II faasi puudulikkusega. (Progesterooni väärtus madal.) ja ravi Gepretixiga on igati näidustatud. Seda ravi peab tegema vähemalt 6 kuud, alla selle ei ole mingit toimet. Ravi ajal võite ka rasestuda, seega jätkake ravi. Hetkel ei ole vajadust teha lisahormoonuuringuid. Kui ravijärgselt teha uus progesteroon(kui enam rohtu ei võta!), on Prog. ikkagi madal, siis teha LH ja kilpnäärme hormoonid- Oluline on ka mehe sperma uuring!!!

DR kadastik