suur mure-pikaajaline veritsus 10.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 45 aastane murelik naine. Sain kevadel kutse minna pistelisele emakakaelavähi uuringule. Uuringute ajal oli natuke valus ja tekkis millegi pärast veritsus millest saigi kõik alguse. Õrn veritsus kestis kuni "päevadeni" ja siis läks mitu nädalat enne kui veritsus ära lõppes. Aga peale järgmisi "päevi" hakkas jälle kõik otsast peale.Tugev veritsus on nüüdseks kestnud juba kuid. Käisin ka oma arsti juures, kes ütles, et limaskest on paksem kui peaks ja peab tegema puhastuse! (kardan seda paaniliselt!)Proovide vastused olid korras ja põletikku ka ei leitud. Ultraheliuuringud näitasid ~1,5cm paksust limaskesta emakas. Mis selle põhjustab, et see limaskest ise ära "päevadega" ei tule ja kas seda teisiti ei saa ravida ja kas see hakkab korduma? "Päevad" olid enne regulaarsed aga alati kestsid peaaegu terve nädala.
Ette tänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt tehakse Teile emakaõõne prooviabrasioon.Tõenäoliselt on östrogeensete hormoonide sisaldus piisavalt kõrge ja kollaskehahormooni sisaldus madalavõitu.Piltlikult öeldes ripub emaka limaskest raskusjõu tõttu ära,sest kollaskeha hormooni on vähe.Sellest tulenevalt on ka verd erituvate päevade ja vere hulk rohke.Soovitan Teil siiski proobiabrasioon ära teha,siis ei ole karta ka edaspidi pikaajalist veritsust.Edu soovides,Maie Väli