valud alakõhus vahekorra ajal ja vereeritus 30.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Minu partneril (ise olen meesterahvas) on vahekorra ajal aegajalt valud alakõhus, valud on sageli tugevad. Murelikuks see, et valud on juba 2 aastat aeg-ajalt vahekordade ajal tunda andnud. Valud annavad partneri sõnul vahel tunda ka kõndimisel ja jooksmisel ja olevat tunne, "nagu midagi oleks seal lahti tulnud". Millega võib tegemist olla ja millise erialaarsti juurde tuleks pöörduda ? Kas Te saaksite Tallinna piirkonnas soovitada ka konkreetset arsti, kelle juurde võiks selle küsimusega pöörduda ?

Teine probleem on seotud kolposkoopiaga.
Parneril teostati 2006.a aprillis kolposkoopia -haavandi kõrvetus- ja järelkontrollis öeldi, et kõik on korras
Pärast kõrvetust on vahekordade ajal tekkinud vereeritus, mida enne kõrvetust ei olnud ei olnud. Kuidas selles olukorras peaks toimima ?

Lugupidamisega

Kaido

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti soovitaks pöörduda günekoloogi poole, kes vaataks naisterahva üle. Võib olla tegemist munasarja tsüstiga . Võimalik, et lihtsalt asend vahekorra ajal pole sobilik. Kõike seda saate konsulteerida ja täpsustada naistearsti vastuvõtul. Günekolooge on palju, keda soovitaks. Keskhaiglas Dr lee Tammemäe, Eravastuvõtt "Meedik" Dr Reet Lindström. Pelgulinna naistenõuandlas Dr Maike Parve. Täpsustage interneti kaudu ajad ja hinnad.
Teisele küsimusele vastates peab ka patsienti nägema, et põhjus väljaselgitda. Vereritust ei tohiks olla. Võimalik, et emakakael pole päris paraneneud. Kõike head soovides Dr Kadastik