Uriinipidamatus. 08.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 44-aastane naine, sünnitanud 3 last. Eeline aasta lõigati mul ära emakas, jäeti alles kael ja munasarjad, sest oli adenomüoos. Nüüd on mure juba pikemat aega, et ei suuda üldse kannatada pissihäda, kui tuleb häda peale siis pean kohe tormama. See segab nii elamist, et ei oska midagi enam teha. Kuna nüüd ei ole mul enam päevi, siis ei tea ma ka seda, millal hakkab mul üleminekuaeg, ka see võib ju veel asja süvendada. Mul on tõeliselt suur mure. Sõidan rongiga linna tööle ja see hirm, kuna puudub tualett, on kohutav.Jään Teie vastust ootama.
Lugupidamisega
I.L

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Jääb ebaselgeks , kas urineerimisprobleem algas kohe peale oppi või tuli see hiljem. Suure tõenäosusega antud lõikus ei peaks küll urineerimishäireid põhjustama, kuna põit seal üldse ei puudutata. Suure tõenäosusega võiks olla kas mingi tekitaja. mis põhjustab põie põletikku või on ajaline kokkusattumus ja oleks tekkinud põie probleem nii või teisiti. Soovitaks uriini st külvja tavauriini analüüs teha. Lisaks võtta analüüs ureaplasmale ja klamüüdiale emakakaelast. Kui kõik need analüüsid on korras, siis võiks arvata, et teil on tunguriinipidamatus ja seda saab ravida rohtudega. Soovitaks tutvuda selle probleemiga WWW.kuivaks.ee leheküljel. Menopausi saabumist saab diagnoosida FSH analüüsi tehes (vereproov). Kindalsti peaks naistearst teid läbivaatama võimaliku tupe allavaje suhtes. Lugupidamisega Ü.Kadastik