tablettide vahetamine 02.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale sünnitust kirjutati välja micro-30. Algus oli kena, aga paari kuuga polnud "päevadel" enam üldse vahet. Naistearst kirjutas Reguloni. Algus jälle kena, aga taas paari kuuga asi sassis-"päevad" 1-2 nädala tagant. Enne sünnitust oli tsükkel nagu kellavärk 28 päeva (siis ei kasutanud muidugi tablette ka). Kas oleks põhjust uus vahetus teha? Kas oleks mõistlikum lasta uus valik teha pere- või naistearstil? Perearsti juurde pääseks kiiremini, aga ta on endine lastearst. Seni on ta ainult retsepti pikendanud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas toidate rinnaga? Mikro 30 on vaid rinnaga toitmise ajaks ja suitsetavatele naistele, ning mõnigate haiguste kaasnemisel. Kuna see ravim sisladab vaid 1 hormooni, siis m. tsükli kontroll ei ole ideaalne ja esineb vaheveritsusi.
Kui Te toida rinnaga ja ei suitseta, siis on arukas alustada madaladoosiliste kombineeritud pillidega, nagu Harmonet. Kui 2-4 kuu järel on kaebused, siis on võimalik üle minna kõrgemadoosilistele pillidele Minulet, mis on sobilik ka üle 35-aastastele mittesuitsetavatele naistele.
Antibeebipillide kõrvaltoimeid saate lugeda juurde meie asutuse kodulehelt
http://www.naistearst.ee/artiklid#ora
Nõustamiseks pöörduge naistearstile. Antibeebipille ordineeritakse fenotüübi järgi.
G.Litter
www.naistearst.ee